ליטיגציה מסחרית
חברות, שותפויות ועסקים
גירושין, מזונות, משמורת
לשון הרע
משפט העבודה
מקרקעין וקבוצות רכישה
פשיטות רגל והפטרים

תחומי התמחות

ליטיגציה מסחרית

ליטיגציה מסחרית
הליטיגציה (אמנות הטיעון בבית המשפט) בכלל והליטיגציה המסחרית בכלל, הנה "מלכת המשפט". עורך-דין הטוען ומייצג בבית המשפט, צריך להיות מצוייד בכלים יעודיים לצורך זה. פרט לבקיאות המשפטית בנושא הרלוונטי שבמחלוקת בה מעורב לקוחו של עורך-הדין, הוא צריך לשלוט בתחום מאד מורכב, מפורט ומשתנה חדשות לבקרים: כללי הפרוצדורה האזרחית, כפי שהם מפורטים בתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד – 1984. מדובר ב"קודקס" ובו למעלה מ-530 תקנות שונות ואלפי תקנות משנה ותת תקנות משנה. אין ספק אפוא כי מדובר בתחום התמחות עצמאי ורב היקף, לא בפעילות אגבית להתמחות משפטית אחרת.


באנגליה למשל, המקור לרבים מחוקי מדינת ישראל עד עצם היום הזה, סטונדט למשפטים המסיים את חוק לימודיו, צריך לבחור בין להיות סוליסיטר (SOLICITOR) לבין להיות באריסטר (BARISTER). הוא לא יכול להיות "גם וגם". מדובר בשני מסלולי לימוד שונים, בחומר לימודי שונה ובהסמכה שונה. הסוליסיטר הוא בדרך כלל זה שהלקוח "שלו", אבל מי שיופיע ויטען בבית המשפט, יהייה הבאריסטר (עם יוצאי דופן מסויימים כשמדובר ב-MAGISTRATE COURT).

מסיבות שלא נעסוק בהן כאן, שיטת המשפט הישראלית לא אימצה את הרכיב הזה משיטת המשפט האנגלית (שבאופן כזה או אחר קיים גם בשיטת המשפט האמריקאית). בישראל, עו"ד שטרם יבש הדיו על רישיון עריכת הדין שלו, רשאי על-פי כול דין (ישראלי) לייצג לקוחות בבית משפט, מיומו הראשון כעורך דין, גם אם לא התמחה במשרד שעוסק בליטיגציה וגם אם אין לו ידע או ניסיון כלשהם בליטיגציה. דומה הדבר לרופא משפחה, שהיה מחליט לבצע ניתוח כירורגי (מהסרת התוספתן ועד להשתלת כליה) בפציינט שלו. אלא שרופא כזה, יעבור על החוק ויהיה צפוי לשלילת רישיון הרפואה שלו. לא נראה לפיכך תופעות מן הסוג הזה בתחום הרפואה. בתחום הייצוג המשפטי לעומת זאת, הדבר אפשרי – ויש אומרים אף קיים.

כאמור, הליטיגטור צריך להיות מומחה בפרוצדורה האזרחית ובתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד, כתחום התמחות עיקרי. מובן שניסיונו של הליטיגטור בהופעות בבית המשפט, גם הוא פקטור משמעותי. אך בנוסף, כדאי ורצוי שהליטיגטור יכיר היכרות קרובה את הדיסציפלינה שממנה נובע הקרב המשפטי. שלא יהיה "אקדמאי מדי". שהמנגנון העסקי יהיה מוכר לו כמו גם אורחות המסחר הרלוונטיות. שיבין את התוצאה העסקית אליה הוא מבקש להגיע ואת הדרך הטובה ביותר להגיע אליה, לא פחות מכפי שהוא מבין את החוק ואת דרך הטיעון המשפטי.

עו"ד מיור הגיע לפרקטיקה המשפטית מהעולם העסקי, המוכר לו מקרוב ובהתנסות אישית. עו"ד מיור השתלם באוניברסיטה מובחרת באנגליה במשפט המסחרי (הוסמך ב-10.07.90) ובנוסף הוא מחזיק בתואר שני בשיווק ובכלכלה במסגרת לימודי MBA של בית הספר היוקרתי לעסקים באדינבורו. עבור הלקוחות העסקיים של המשרד, בין אם עסקם נוסק ובין אם הוא מתרסק, הסינרגיה שבין הכשרתו המשפטית והאקדמית של עו"ד מיור בתחום העסקי והמסחרי לבין ניסיונו האישי בעסקים, מהווה יתרון של ממש. עבור הלקוחות הפרטיים של המשרד, מביא עו"ד מיור ערך מוסף ועומק, המאפשר טיפול מיטבי ויצירתי בבעיה שהובאה לטיפולו.
האוריינטציה של עו"ד מיור הנה לפיכך מסחרית והוא נמנה על האסכולה הרואה את ההליך המשפטי כאמצעי להשגת מטרתו של הלקוח והגנה על מגוון האינטרסים שלו (לרוב מסחריים ו/או עסקיים ו/או ממוניים) ולא כמטרה בפני עצמה.

הסינרגיה שבין הכשרתו המשפטית והאקדמית של עו"ד מיור בתחום העסקי והמסחרי לבין ניסיונו האישי במגזר העסקי בצד התמחותו בליטיגציה בבית המשפט, מהווה יתרון גם עבור לקוחותיו הפרטיים של המשרד, בתחומים המגוונים שבהם הם נזקקים לייעוץ או לסיוע. שכן בסופו של דבר, רובן המכריע של המחלוקות המגיעות להכרעת בית המשפט, נסוב על ענייני כספים וממון. הבנת המארג העסקי שהוביל למחלוקת - בצד היכולת המשפטית הליטיגטורית, יחד, הם המהווים את הנוסחה המנצחת המיושמת בהצלחה עבור לקוחות המשרד ובמיוחד, בסכסוכים המגיעים לבית המשפט .

המשרד מתאפיין במקצוענות, יצירתיות, אסרטיביות וטיפול אישי, תוך בחירת המתווה המתאים ביותר לצרכיו האמיתיים של הלקוח (עסקי או פרטי), בכול מקרה ומקרה.
 
עו"ד מיור מעורב בכול תיק המתנהל במשרד, לרבות בתיקים ששגרת הטיפול בהם מופקדת בידי עורכי – דין אחרים. 


 
רון מיור, עורכי דין
ז'בוטינסקי 102 תל-אביב
  טל': 03-6093039   052-6556916
info@majorlaw.co.il
רון מיור, עורכי דין

סטודיו ורד נבון לול שיווק ברשת